Zazimování bazénu

Vhodná úprava vody a pečlivé zajištění bazénu i doplňků vám na konci sezony přidají práci na víc, ale ve všech ohledech se vyplatí. Výrazně zkrátí opětovné zprovoznění v dalším létě, přispějí delší životnosti všech prvků a ušetří i náklady za případné odčerpání a plnění bazénu novou vodou.

Perfektní úklid

Zazimovací práce uvede pečlivé vyčištění bazénu. Po posledním koupání nechte přes noc běžet filtraci, postarejte se o důkladné vyluxování dna a sběr hrubších nečistot na hladině. Dobrým krokem je také očištění stěn bazénu nad hladinou i pod ní kartáčem. Zkontrolujte správnou hladinu pH, případně ji upravte a stejně tak zajistěte vhodný obsah chloru.

Uskladnění doplňků

Důležité je odpustit část vody, zhruba 10 cm pod úroveň skimeru. Na místo vratné trysky zašroubujte zátku. V případě, že nepoužíváte zátku, je třeba snížit hladinu vody až pod trysku, demontovat ji a společně s kroužkem uschovat přes zimu. Současně s vypouštěním vody demontujte veškeré doplňky, které vedou k filtraci nebo externímu ohřívači. Hadice, kolektorovou plachtu a jiné části uskladněte na vhodné suché místo. Materiály jsou velmi odolné, ale vlivem mrazu křehnou. Z filtrace vyjměte písek nebo jiné médium a dobře uchovejte všechny technologické díly.

Úprava vody

Posledním krokem je vmísení speciálního prostředku do vody. Prodejci bazénové chemie vám doporučí vhodný typ, s dávkováním stačí postupovat podle návodu. Přípravky udrží vodu v perfektním stavu přes celou zimu, zabraňují růstu řas i vzniku kalu.

 

Nepodceňujte úpravu vody ani pečlivé uskladnění příslušenství. V nové letní sezoně vám příprava bazénu nezabere tolik času, předejdete zbytečným komplikacím. Užijte si koupání s celou rodinou v pohodlí a soukromí vlastní zahrady. Správně udržovaný bazén vám garantuje vysoce kvalitní vodu a komfort po mnoho sezon s minimálními náklady.